Týdenní soustředění dětských soutěžních družstev

Týdenní soustředění dětských soutěžních družstev.

Tento pobyt se konal od 6.8.- 13.8. 2016 na chatě Slunečná ve Vítkovicích nedaleko Rokytnice nad Jizerou.

V průběhu soustředění děti absolvovaly celodenní výšlap za krásami Krkonoš, cílem byla vyhlídka na Harrachově skále. Děti se podívaly do sportovního areálu ve Vítkovicích, kde si zahrály míčové hry, tenis, fotbal. Děti navštívily bobovou dráhu ve Špindlerově Mlýně, podnikly výlet lanovkou z Herlíkovic na rozhlednu Žalý, prohlídku tvrze Stachelberg – vojenský bungr, návštěvu Krkonošského muzea v Jilemnici, koupání v Jilemnickém bazénu, výlet do Harrachova na bobovou dráhu a lanový park. V průběhu celého soustředění děti plnily různé úkoly tzv. kvízu, kdy si procvičovaly různé dovednosti jako je zdravověda, vázání uzlů, topografii, práce s buzolou …… Tento kvíz byl na konci vyhodnocen, jeho vítězové byli po zásluze odměněni.

Tímto bychom chtěli  poděkovat městu Frýdlant, které nám poskitlo dotaci na pořádání,  protože pro mnohé děti to byla jediná možnost jak se někam během prázdnin podívat a něco zažít.

 

Go to top