Aktuality

Hasičskou soutěž Štít města Frýdlant se v sobotu zúčastnilo dvacet jedna soutěžních družstev.

Číst dál: Hasičskou soutěž Štít města Frýdlant

Již tradičně se poslední dubnový den konaly v autokempu po zámkem pálení čarodějnic

Číst dál: Čarodejnice 2017 upáleny.

  SDH Frýdlant díky dotaci města Frýdlant mohla nakoupit nové překážky pro oddíly mladších a starších žáků a přípravu našeho dorostu

Číst dál: Nákup nových překážek pro družstva mladších a starších žáků, díky dotaci města Frýdlant.

Den se složkami Integrovaného záchranného systému můžete prožít v pátek 16. září 2016 na náměstí T. G. Masaryka ve Frýdlantě

Číst dál: Den IZS 2016

Týdenní soustředění dětských soutěžních družstev

Číst dál: Týdenní soustředění dětských soutěžních družstev.

  Úspěšně skončila pro mladé hasiče z Frýdlantu soutěž o "Štít města Frýdlant"

Číst dál: Hasičskou soutěž Štít města Frýdlant vyhráli v obou kategoriích mladí hasiči z Frýdlantu

Dovolujeme si Vás pozvat na den IZS ve Frýdlantu

Dobrý Den,

Dovolujeme si Vás pozvat na den IZS ve Frýdlantu, který se koná na náměstí T.G.Masaryka od 9:00 hod do 13:00 hod.

  Po patnácté Náš sbor dobrovolných hasičů Frýdlant ve spolupráci s Městským úřadem Frýdlant pořádali pálení čarodějnic v areálu bývalého autokempu pod zámkem.

Číst dál: Čarodějnice 2015 jsou již upáleny.

Dne 12.2.2015 od 15:30 hod. se členové jednotky SDH Frýdlant zúčastnili výcviku na téma: Záchrana osob ze zamrzlé hladiny.

 

Číst dál: Záchrana osob ze zamrzlé hladiny.

Dne 4.10.2014  v našem sportovním areálu pod zámkem proběhla soutěž, požárních družstev mužů a žen v požárním útoku.

Číst dál: Memoriál KARLA HARTMANA

  V sobotu dne  30.8.2014  proběhly v areálu hasičské zbrojnice ve Frýdlantu oslavy 145. výročí  založení Sboru dobrovolných hasičů ve Frýdlantu v Čechách. Oslavy byly spojeny i s výročím dvacetileté spolupráce s berlínskými hasiči.

Číst dál: Oslavy 145. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů ve Frýdlantu v Čechách.

V sobotu 16.8.2014  od 8:00 SDH Větrov pořádá Nohejbalový Turnaj

Číst dál: Pozvánka na sobotu 16.8.2014 na nohejbalový turnaj na Větrově.

Dne 26.11.2011 se soutěžní družstva hasičů z Frýdlantu účastnila soutěže "O předvánočnímu kapra” ve Vratislavicích nad Nisou.

Číst dál: Soutěž O předvánočního kapra ve Vratislavicích nad Nisou

Prvního listopadu tohoto roku bylo konečně dovezeno do hasičské zbrojnice ve Frýdlantu náhradní cisternové vozidlo CAS24 Liaz. Jak už víme, předchozí cisterna byla nejdříve zatopena povodněmi v r. 2010 a poté při rekonstrukci nástavby v Praze ke konci roku shořela.

Číst dál: CAS 24 Liaz pro větrovské hasiče

Od povodní již sice uplynula pěkná řádka měsíců, ale stále se setkáváme s jejími následky a i dobrými úmysly při pomoci těm nejpostiženějším. Takovým příkladem je i naše sdružení, které přijalo dne 19.10.2010 finanční dar od Města Javorník. Dar byl určen primárně na financování odstraňování následků živelní pohromy – záplav, které zasáhly naše město v srpnu 2010.

Číst dál: Předání daru na branném závodu konaného dne 5.11.2011 v Heřmanicích

Dne 23.10.2011 se hasiči SDH Frýdlant zúčastnili lezeckého výcviku společně s hasiči HZS SŽDC Liberec na železničním mostě v Machníně.

Číst dál: Lezecký výcvik

Oddíl mladých hasičů našeho sboru - Starší žáci se zúčastnil dvoudenní krajské soutěže ve hře Plamen. Soutěž se konala 10. - 11.6. 2011 v Jilemnici a v Poniklé. Na závody odjížděly děti s odhodláním, že se pokusíme postoupit do republikového kola.

 

Číst dál: Náš dorostenec jede na republiku!

  V sobotním dopoledni 7. května 2011 byla na pozvání starosty města Dana Ramzera a starosty SDH Frýdlant Zdeňka Průši za účasti 1. místopředsedy Senátu Parlamentu ČR a a senátora za Liberecko Přemysla Sobotky a zahraničního hosta - starosty polského zpřáteleného města Lwowek Slaski slavnostně předána hasičská zbrojnice ve Frýdlantě v Okružní ulici po rekonstrukci, kterou si vyžádala srpnová povodeň v r. 2010. Vždyť tu tehdá bylo přes metr vody!

Číst dál: Zrekonstruovaná hasičská zbrojnice je předána. Nové auto také.

  Členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Frýdlant se v sobotu 9. dubna 2011 zúčastnili hasičského závodu ve výběhu do výškové budovy, který se konal v Berlíně.

Číst dál: Hasiči z Frýdlantu opět mezi evropskou elitou v TFA

Jeden z našich členů - Honza Semerádt se účastnil Světových hasičských her v Jižní Koreji. Více pak najdete v tomto článku, který je publikován s laskavým svolením Ivy Michalíčkové - tiskové mluvčí HZS Libereckého kraje.

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;}

Číst dál: Ani záplavy mu nezabránily zazářit na Světových hasičských hrách v Jižní Koreji

Dne 7.8.2010 bylo naše město zasaženo záplavami. V tuto dobu jsme poskytovali městu veškerou možnou záchranářskou činnost pro občany. Náhle přišla povodňová vlna, která se rovná tisícileté vodě a došlo k zaplavení hasičské zbrojnice do výše cca 1,5m.

 

Číst dál: Povodeň v hasičské zbrojnic

Tuto sobotu 20.února 2010 proběhnul k příležitosti 65.výročí založení českého hasičského sboru ve Frýdlantě turnaj ve florbale. Florbalový turnaj se uskutečnil v tělocvičně Základní školy v Purkyňově ulici ve Frýdlantu.

Číst dál: Florbalový turnaj mladých hasičů.

Velitel Jednotky sboru dobrovolných hasičů Frýdlant Josef Šperl pozval významné hosty na pátek 11. prosince 2009 od 10 hodin, kdy se slavnostně předávalo nové vozidlo s renovovaným žebříkem AZ30 Renovus a také v létě zrekonstruované garáže.

Číst dál: Páteční malá slavnost v hasičské zbrojnici

Významný frýdlantský podnik TRW Automotive Aftermarket CZ LUCAS Varity s. r. o. slavil v sobotu 12. září 2009 desáté výročí svého působení ve Frýdlantu.

Číst dál: Frýdlantští hasiči se předvedli v TRW

Ve čtvrtek 5. června 2008 se od 9 hodin konal v prostorách autokempu pod zámkem ve Frýdlantu Den Policie ČR a složek Integrovaného záchranného systému našeho kraje, který byl zaměřen především na děti z mateřských škol.

Číst dál: DEN HASIČŮ A POLICIE 2008

Náš sbor dobrovolných hasičů z Frýdlantu se 12.5.2008 zúčastnil v Berlíně mezinárodní soutěže TFA (z anglického "Toughest Firefighter Alive", volně přeloženo "Nejtvrdší hasič přežívá"). Soutěž TFA byla pořádána v metropoli, kde je jedna z nejvyšších budov. Jednalo se o hotel Park inn, který měří 150 metrů a má 39 pater.

Číst dál: Soutěž TFA 2008 v Berlíně

Poslední dubnový den se konalo na hasičském cvičišti pálení čarodějnic. V letošním roce nám počasí přálo a bylo možné posedět u ohýnků. K poslechu a tanci nám nakonec hrála náhradní kapela. Tím to se velice omlouvá skupina "C KVARTET", kde jeden z kolegů onemocněl. Pódium v podobě nákladního automobilu nám zapůjčila sponzorsky firma Autodoprava Boublík, kterému patří veliké poděkování.

Číst dál: Čarodějnice upáleny 2008

Vážení přátelé, uplynul nám rok 2007 a je mou povinností Vás informovat, jak jsme si v minulém roce počínali.

Číst dál: Zpráva o činnosti Jednotky Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant za rok 2007

O víkendu 23. - 24. června 2007 se Jednotka sboru dobrovolných hasičů Frýdlant zúčastnila v Berlíně Dnu otevřených dveří a také výstavy hasičské techniky záchranného systému. Na tento den byli pozváni i zástupci z Polska a Dánska.

Číst dál: Den otevřených dveří u berlínských hasičů

Výjezdové družstvo Jednotky sboru dobrovolných hasičů Frýdlant se skládá z 29 členů, z toho jsou 4 ženy.

Číst dál: Co jste, hasiči, co jste v roce 2006 dělali?

Nová cisternová automobilová stříkačka CAS 24 zdobí vozový park Jednotky sboru dobrovolných hasičů Frýdlant.

Číst dál: Dobrovolní hasiči mají nové auto

Go to top